Зустріч студійців з майстринею з Чигирина

Ми так довго чекали нагоди зустрітися з Оленою Черноус, і нарешті "Досвіткам" пощастило створити лялечок під керівництвом майстрині з Чигирина! Обмотували шишки: от і голівка, сорочка, спідничка, фартушок, хустинка… І за роботою дізнавалися про творців іграшок – жителів Суботова часів Марка Грушевського. А ще дивувалися, у скількох країнах живуть витвори Олени Черноус!

Щасливі, щирі, усміхнені і студійці і створені ними красуні. Для багатьох лялечки стали першими створеними власноруч!

Вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

Голодомор 1932—1933 років забрав життя 300000 жителів Черкаської області. Найбільше постраждали Корсунь-Шевченківський район – 13521 померлий, Лисянський – 12934 та Тальнівський райони – 10068 жителів. Тиша в селах. Ті, хто пережив голодомор, досі бояться тиші. Кожного року свідків тих страшних часів залишається все менше й менше. Навесні 1933 року щохвилини помирали 17 людей, щогодини – 1000, щодня – майже 25 тисяч. Середня тривалість життя українців у розпал голоду становила 7,3 року – для чоловіків і 10,9 – для жінок. Протягом 17-ти місяців голодомору померло 4 мільйони українців.

У п’ятницю, 23 листопада, учнівський та педагогічний колективи закладу вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні. У фойє школи була розгорнута експозиція на тему «Вбиті голодом зникнуть без нашої пам’яті», проведено тематичні бесіди з учнями 1-4 класів, усний журнал та в знак скорботи запалили свічку пам’яті.

Пам’ятаймо загиблих, щоб трагедія ніколи не повторилася!

   

     

Наші умільці

Наші учні стали переможцями Всеукраїнського конкурсу "Українська традиційна народна іграшка руками дитини". У відповідних номінаціях та вікових категоріях Валерія Осадча з 11-А посіла І місце, Дарій Солодар з 2-А – ІІ місце!!! Виставка діятиме в Тернополі до кінця листопада, тож незабаром мають надіслати роботи та дипломи.

Свято осінніх іменинників у 6-А класі

У середу, 21 листопада, учні 6-А класу вітали своїх осінніх іменинників. Все розпочалося з теплих слів і привітань на адресу іменинників. А згодом учні відвідали боулінг-клуб "Lucky Strike". Школярі змагалися між собою, намагаючись довести свою майстерність та вміння. Після гри на всіх учасників чекали приємні сюрпризи: нагородження переможців грамотами клубу. Незабутні хвилини радості, відчуття командного духу та дружби були дивовижними.

Правовий лекторій

Правова культура особистості передбачає, насамперед, усвідомлення своїх прав, обов’язків, відповідальності за свої дії.

21 листопада 2018 року спеціалістом Соснівського ДУ «Центр пробації» Гуленко Іриною Андріївною був проведений правовий лекторій для учнів 8-9 класів школи.  

Основна мета  проведення цього заходу полягала в необхідності розвивати в школярів почуття людської гідності, переконань у необхідності дотримання правових норм, необхідності виконувати обов’язки, поваги до прав інших.

Під час зустрічі  фахівець юстиції роз’яснила норми Кодексу про адміністративні та кримінальні правопорушення України щодо правопорушень, які стали звичною поведінкою для молоді та дорослого населення: ненормативна лексика, паління, вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв в громадських місцях та ін.

Усі присутні взяли активну участь у правоосвітньому заході, розв’язували ситуативні задачі, моделювали життєві ситуації щодо вчинення правопорушень.

 

Всесвітній День Гідності

Шкільна родина разом зі всією Україною відзначила День Гідності та Свободи. У фойє розташована композиція, яка вшановує пам’ять героїв, що виборювали свободу нашого народу. Україна цьогоріч вчетверте долучилася до Всесвітнього Дня Гідності. Ми маємо навчитися з повагою та обережністю ставитися до гідності кожної людини. 21 листопада з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Гідності у 8-Л класі пройшов урок Гідності (учитель Коваленко З.Г.). Учні поділилися своїми думками про те, що таке гідність, визначили принципи гідності, переглянули відеоролік із зверненням Уповноваженого Президента прав дитини Миколи Кулеби, розкрили значення метафоричних фотографій та написали листа на тему «Чому я хочу бути гідною людиною?». Спільна творчість створила атмосферу єднання на уроці.

До відома: День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

  

Вітаємо переможців!

17 листопада 2018 року відбувся ІІ (міський) етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Він має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 мільйонів людей з-понад 20 країн світу.

Переможцями міського етапу стали такі учні нашої школи:

1. Білий Олександр (ІІ місце серед учнів 5-их класів) , учитель Танцюра Л. М.

2. Поліщук Анастасія (ІІ місце серед учнів 7-их класів) , учитель Чернега Т. М.

3. Бойко Олеся (ІІІ місце серед учнів 10-их класів), учитель Роєнко О. П.

Вітаємо переможців !

Осінній бал -2018

Осінь – золота пора миру, злагоди, любові.  Осінній бал…

Що може бути романтичнішим та захопливішим?! Ось уже котрий рік поспіль бал захоплює учнів, вчителів та гостей красивими сукнями, захопливими мелодіями та неревевершеними танками.

Участь у заході взяли танцювальні колективи 8-х – 11-х класів, а ведучими були семикласники.

Усі присутні отримали масу вражень та позитивних емоцій.

   

 

Конкурс «Міс Всесвіт -2018»

16 листопада у Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся   загальноміський конкурс талантів «Міс Всесвіт». У змаганні взяли участь 10 дівчат, які вбралися в одяг ними ж обраного народу й презентували його побут і традиції. Юні красуні демонстрували глядачам свій талант, показували створену власноруч стінгазету та відповідали на інтелектуальні запитання. Учениця 11-А класу Гращенкова Єкатерина, учасниця конкурсу «Міс Всесвіт», представляла Південну Корею.

Єкатерина вдала пройшла всі етапи змагання і здобула титул «I віце-міс». Дівчина вразила журі конкурсу знаннями історії і традицій корейського народу, танцями та умінням чудово триматися на сцені. Вітаємо Єкатерину та її наставника Боричок Н.В. з перемогою.

    

 

16 листопада у школі пройшов ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.

Це свято запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме в цей день було ухвалено декларацію принципів терпимості, в якій йдеться про рівність усіх людей. 16 листопада в багатьох країнах проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.

Для української мови поняття «толерантність» відносно нове і однозначного тлумачення поки що немає. Для того, щоб краще зрозуміти походження цього слова, учням школи було запропоновано здійснити невеликий лінгвістичний екскурс – особливості перекладу слова «толерантність» різними мовами, познайомитися з прислів'ями, створеними в різні часи, різними народами, які належать до різних світів, культур, релігій, але усі вони закликають до згоди, до терпіння, до миру.

В цей день було проведено бліц-опитування «Чи толерантна я людина?», у якому взяли участь 49 школярів. Учні 9-М класу виготовили плакат «Толерантність – це модно», а 5-М клас з допомогою учнів 11-І класу підготували колаж свого бачення толерантної школи. Протягом дня проходила загальношкільна акція «Обійму безкоштовно», в ході якої усі бажаючі своїми щирими обіймами піднімали настрій, заряджали позитивністю на весь день своїх однокласників, друзів, вчителів.