Предметний тиждень математики, фізики та інформатики

З 21.01.2019  по 28.01.2019 у школі проходив тиждень математичних наук.

Стартував тиждень проектами: "Математика навколо нас", "Математичні цікавинки", "Жінки -математики". Цікавими і змістовними були розповіді вихованців учителів Бартошик Т.Р., Бариш І.П. та Макаренко В.В.

Справжнім святом для учнів 5-х класів став "Математичний марафон", який підготували та провели Бартошик Т.Р. та Коновалова С.І. П’ятикласники із
задоволенням виконували запропоновані завдання, які були спрямовані на розвиток пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості учнів, вміння працювати в команді.

Учні 7-11 класів на математичній конференції презентували результати своїх дослідницьких робіт 2018року. Свої напрацювання представили:

Островська Тетяна, 10-Л клас. Тема. Геометрія навколишнього світу. Учитель Бартошик Т.Р.
Цюрмаста Єлізавета, 10-А клас. Тема. Геометрія навколишнього світу. Учитель Бартошик Т.Р.
Хоменко Олександра , 11-І клас. Тема. Геометрія в архітектурі. Учитель Дідіченко Н.А.
Клочко Єлізавета , 8-М клас. Тема. Геометрія навколо нас. Учитель Бариш І.П.
Гиря Валерія, 9-А клас. Тема .Пряма Симсона,(учитель Макаренко В.В.)

Також запам’ятаються учням 5,6,7, 8 класів квести "Розумники", проведені в середу та четвер, де діти продемонстрували не тільки свої знання, а й
кмітливість, логічне мислення та швидкість реакції.

У заході були задіяні учні чотирьох паралелей, представники14 класів виборювали перемогу! Діти були в захваті, про що свідчать усміхнені обличчя на фотографіях! Переможцям було вручено грамоти! Квест підготували, організували та провели всі вчителі кафедри.

У четвер разом зі своїм викладачем Бартошик Т.Р. учні 7 – М класу виборювали звання "найрозумнішого" в класному математичному конкурсі.

Закінчився предметний тиждень екскурсією до ЧНУ імені Б.Хмельницького на кафедру фізики. Завідуючий кафедрою, доцент Пасічний Микола  Олександрович прочитав цікаву лекцію, продемонстрував яскраві та пізнавальні досліди, провів екскурсії до лабораторій, де учні мали змогу побачити
збільшення зображень предметів у 500-1000 разів, ознайомитися з таким явищем як радіація, її впливом на людину. Учні 9-11 класів, які були на екскурсії, отримали масу позитиву та залишились задоволені знайомством з університетом.

Ми сподіваємось, що предметний тиждень запам’ятається учням школи надовго! І все це завдяки злагодженій роботі всіх членів кафедри, а також підтримці наших вихованців!

Інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?”

У п᾽ятницю відбулася перша гра міх командами учнів 7-х класів. Усі члени команд показали згуртованість та дружну гру, і справді відбувся турнір найрозумніших, найкмітливіших, найдотепніших і творчих особистостей. Допомагали у організації та проведенні проведенні гри учні 8-Л класу Кошелєва Дар᾽я та Ляпко Даніл.

У другий тур зі впевненою перемогою вийшли команда 7-Е , 7-М та 7-Л класів!

Вітаємо та бажаємо перемоги у другому турі!

    

Профорієнтаційна зустріч

23 січня в нашій школі в рамках Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки фахівець відділу активної підтримки безробітних Черкаського МЦЗ Симошенко Ю.А. провела профорієнтаційні уроки: для учнів 8-Л класу – «Перед вибором майбутньої професії», для 9-А і 9-М класів – «Професії майбутнього».  Під час проведення уроків восьмикласники взяли участь у соціологічному опитуванні щодо їх професійних намірів і планів на майбутнє, пройшли бланкове тестування за методикою ДДО Клімова та дізналися про різні типи професій, отримали інформацію про види навчальних закладів, формулу вибору професії – «Хочу-можу-треба».  Дев’ятикласникам гостя розповіла про те, як обирати майбутній фах з урахуванням сучасних тенденцій і новацій на ринку праці, ознайомила з професіями, що мають попит у місцевих роботодавців.

На завершення учням було запропоновано пройти онлайн тестування через консультаційною мережу «Моя професія» на сайт  https://partner.myprofession.com.ua.

  

День Соборності України

Соборність. 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiлькивiднедавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що протягом багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськiземлi належали багатьом державам. Внаслiдок української революцiї 1917- 1920 рокiв, пiд час  якої з великою силою розкрилися свободолюбство i нацiональний дух українського народу, утворилися двiдемократичнi держави – Українська Народна Республiка (УНР) та Західноукраїнська Народна Республiка.(ЗУНР).

22 сiчня. 22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.До речі, текст Акту проголошував на Софійській площі уродженець  Черкащини – член Директорії УНР Федір Швець.

Згідно з указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року, свято встановлювалось «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…».

З нагоди відзначення визначної події у школі проведені виховні заходи та  патріотичні акції. Цікаві тематичні повідомлення, присвячені цій знаковій для нашої держави події, підготували педагоги закладу і провели обговорення на 1 уроці. Флешмоб учнів 9-х класів «Єдина країна – єдиний народ» представив ланцюг єднання усіх областей країни, показав, що ми єдина соборна незалежна Україна. А школярі 6-7 класів утворили слово «СОБОРНІСТЬ» як символ ювілею проголошення Акту Злуки.

 

 

 

До успіху разом

22 січня 2019 року відбулася зустріч учнів 9-А класу з родиною Євпак. Кароліна Євпак є уродженкою Великої Британії, вона проживає в нашому місті понад десять років. Учні мали змогу поспілкуватися з родиною англійською мовою, обговоривши традиції святкування Нового року та Різдва в Україні та Великої Британії.

Ця розмова вмотивувала дітей вивчати і вдосконалювати англійську мову в подальшому.

   

Зимова чарівниця

Левченко Аліну (7-А кл.) знаємо як старанну ученицю й талановиту гімнастку. Нещодавно дівчина виборола І місце у чемпіонаті СК « PROFISPORT» «Зимова чарівниця» і отримала грамоту, оригінальну медаль та симпатичний костюм з емблемою чемпіонату.

Гордимося успіхами наших вихованців!

Підсумки І семестру

Традиційно для підбиття підсумків роботи за І семестр навчального року учні кожної паралелі зібралися на учнівські лінійки, які пройшли у школі. Заступник директора з ВР Бахарєва Н.Є. наголосила на досягненнях та перемогах школярів у навчанні, спортивних змаганнях, загальношкільних конкурсах та акціях за попередній семестр. Не обминула увагою і проблеми, які залишаються актуальними для кожного учнівського колективу та учнівської громади загалом.

Є над чим працювати далі. Бажаємо успіхів!

Хато моя, біла хато

У рамках місячника національно-патріотичного виховання для учнів 3-іх класів пройшли тематичні бесіди-екскурсії на тему «Хато моя, біла хато». Юні екскурсоводи під керівництвом завідувача музейною кімнатою «Українська світлиця» Танцюри Л.М. розповіли про устрій української хати, її обереги, ознайомили школярів з побутом української родини.

Зустріч сприяла вихованню шанобливого ставлення до традицій і звичаїв свого народу, почуття любові до рідної хати.

  

Конкурс «Родина року-2019»

18 січня 2019 року відбувся І (очний) етап конкурсу «Родина року – 2019». Сім’ї Крамаренків, Сергієнків, Грибів, Ободовських, Солодарів, Черненків зустрілися разом вперше на вечорі знайомств «Від серця до серця». Кожна родина представила «Дерево мого роду» та фотоколаж «Найяскравіші моменти із життя нашої родини». У ході вечора учасники змагань розповіли про свої родзинки формування успішної дитини, сімейні традиції, цікаві моменти з історії родоводу. Конкурс «Народ скаже, як зав`яже » перевірив знання приказок або прислівїв про виховання, стосунки батьків і дітей. Кожна родина демонструвала згуртованість, ерудицію, винахідливість. Учасників конкурсу привітав директор Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. В. Чорновола Грищенко В.В.

Святковий настрій присутнім дарували учасники вокального ансамблю «Канцонетта», виступ Татарінової Поліни, учениці 7-Л класу, Грчіч Мілени, учениці 7-А класу.

Щиро вдячні всім за допомогу, а учасників конкурсу чекаємо на ІІ етапі!

Нехай у день ангела Василя Господь дасть сили!

14 січня, у день Василя, як і напередодні в щедрий вечір, прийнято багато колядувати. Не зрадили народній традиції школярі і цьогоріч: учні 7-М та 11-І класів підготували колядки, різдвяні пісні, театралізоване дійство, щирі віншування з побажаннями добра, миру і багатства. Колядників пригощали цукерками, яблуками, печивом, горіхами, адже вважається поганою прикметою, якщо не віддячити за колядки. Не скупилися господарі на частування колядникам, пам’ятаючи слова Василя Великого: «Скільки віднімеш від тіла – стільки додаси сили душі».

З різдвяними привітаннями завітали до нас і учні Черкаської спеціалізованої школи I-III ст. № 20. Щиро вдячні сусідам за теплі віншування та навзаєм бажаємо щастя, здоров᾽я, злагоди, миру кожній родині!