Предметний тиждень естетичного циклу. Другий день – день класичної музики

Вівторок, 19 березня, в нашій школі був присвячений класичній музиці. Зранку в фойє закладу звучали фонограми відомих творів В.А.Моцарта, Й.С.Баха, Н.Пагоніні, Л.ван Бетховена в класичному виконанні та сучасному аранжуванні.

О 14.30 знавці «Музичного мистецтва» серед учнів 6-х класів змагалися в інтелектуальній грі «Музичний брейн-ринг». Журі у складі школярів 7-М класу визначило переможців: І місце – 6-М клас, ІІ місце – 6-І клас, ІІІ місце – 6-Е клас.

Керівник гуртка народних промислів «Писанкарство» Солодар Л.М. провела для усіх бажаючих майстер-клас «Великодня листівка» за мотивами малюнків Наталії Войтенко.

        

Тиждень естетичних наук у школи

«Наповнимо музикою та веселкою наші серця», – сказав Гете. Такий девіз ми обрали для предметного тижня естетичних наук у школі, що розпочався 18 березня 2019 року.

Перший день – день рок – музики.

Відкриття тижня естетичних наук у школі розпочалося з музичного ранку. У фойє закладу звучали сучасні пісні у виконанні учнів: Продайводи Р. (11-І клас), Хіменко Д. (11-І клас), Шевченко А. (7-М клас), Медведєвої М. (7-М клас).

З цікавістю школярі переглянули і колаж «Музика +», і виставку малюнків «Чарівні акварелі». Усі роботи були виконані з любов’ю, тому глядачі отримали позитивні емоції.

«Родзинкою» дня став концерт черкаського гурту «Спів Братів» – півфіналістів Всеукраїнського шоу «Одна родина». Пісні із шевченківського циклу, композиції легендарних "Бітлз" українською мовою не залишили нікого байдужим.

Атмосфера свята, весни та музики панувала у школі.

У гості до ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Учні 10-Л класу Черкаської спеціалізованої школи № 18 ім. В'ячеслава Чорновола ( класний керівник Роєнко О.П.) 14 березня завітали до ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького на нестандартну класну годину в рамках місячника естетичного виховання.

Цей захід був насичений цікавими зустрічами, неформальним спілкуванням і залишив яскраві враження, а також надав можливість добре помислити, яку професію обрати й де навчатися після закінчення школи.

У кабінеті шевченкознавства учні поспілкувалися з автором підручників для 8,9, 10 класів з української літератури професором Пахаренком В.І., який звернувся до учнів із побажаннями знати творчість Т.Шевченка, уміти дорожити словом видатного земляка.

Директор ННІ УФСК І. І. Погрібний представив факультет, основні напрямки його діяльності, а також провів пізнавальну екскурсію у світ української вишивки.

Студенти інституту розповіли майбутнім абітурієнтам про спеціальності: «Журналістика», «Філологія» та «Середня освіта». Також учні мали змогу побачити центри й лабораторії інституту: студентське телебачення, радіостудію, Музей українського рушника, медіамайданчик, навчально-виробничу і наукову лабораторію видавничої справи, редагування і теорії інформації тощо. Майбутні студенти переглянули книжкові, відео- та фотопродукти, що створені студентами ННІ УФСК.

До школи завітали поліцейські

До наших семикласників у четвер, 14 березня, завітали інспектори патрульної поліції.  Учні  говорили про булінг та відповідальність перед законом. Вже вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Цим законом поняття «булінг» визначається як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Поліцейські розповіли учням про типові ознаки булінгу, а також, що кривдники нестимуть відповідальність згідно зі ст.173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чим передбачено накладання штрафів. Відповідальність нестимуть діти, які досягли 16 років. Якщо дитина, яка вчинила насильство у школі, не досягла 16-річного віку, до адмінвідповідальності будуть притягнуті батьки.