Тиждень охорони праці і безпеки життєдіяльності

З метою виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях із 22.04. по 26.04. 2019 року проходив Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Під час проведення комплексних заходів особлива увага приділялась створенню здорових та безпечних умов праці на кожному робочому і навчальному місці. Школярі оформили виставку малюнків на тему "Охорона праці очима дітей". Старшокласники взяли участь у тренінг- занятті «Проживання у промисловій зоні. Дії школяра під час аварії на підприємстві. Підручні засоби захисту». Для учнів середньої ланки учителі основ здоров’я та біології провели пізнавальні бесіди щодо запобігання всіляким хворобам, продемонстрували відеоролик «Як діяти у разі терористичної загрози».

Вихованці молодшої школи, наповнюючи «Валізу майбутнього», поділились порадами, як убeрeгтися від нeщасних випадків  і збeрeгти своє здоров'я на багато років. Виконуючи поради лікаря Нeболить, навчилися правильно надавати пeршу мeдичну допомогу. Відвідавши країну Здоровляндію і створюючи чарівні дeрeва, засвоїли правила здорового способу життя. Завдання були цікавими та повчальними для учнів, тому заходи вийшли позитивними і навіть веселими, незважаючи на всю серйозність тем.

26 квітня у рамках Дня Цивільного захисту з учнями і постійним складом працівників школи було практично відпрацьовано дії згідно з планами евакуації на випадок виникнення пожежі.

    

Зі світлим Христовим Воскресінням!

Що за день чудовий Воскресіння,
Сповнений любові і надій?
За чиїмось мудрим Повелінням
Світ довкола враз помолодів.
Прямо в хату ллється сонця повінь,
Вже давно такої не було.
А душа стає моя раптово,
Неначе біле лебедя крило.
Хоче в небо визволення ради
Із пітьми, що застує мені…
Воскресіння – то велика радість,
Благодать Господня навесні.

Добробуту, миру, злагоди та душевної величі Вам, Божої благодаті, Хай Світло Воскресіння Христового надає нам силу перебороти всі труднощі, що випали на нашу долю, наснагу для добрих і корисних справ задля процвітання рідної України. 

Христос Воскрес!

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Минуло 33 роки після страшної аварії на ЧАЕС, але її відлуння ми переживаємо дотепер. Катастрофа була спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. 

Реактор був повністю зруйнований, в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Потужність вибуху порівнюють з трьома сотнями Хіросім.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

День цивільного захисту та об'єктові тренування

Сьогодні, 26 квітня, у школі проведений День цивільного захисту. Особливо важливим та актуальним  є вміння правильно поводити себе у разі виникнення надзвичайної ситуації. І діти, й дорослі повинні вміти захистити себе у разі будь-якої біди. Адже, своєчасно надана інформація, проведена бесіда та інструктаж, може врятувати не одне життя. При кризових ситуаціях людина за лічені секунди повинна зібратись й згадати правила поведінки під час тієї чи іншої події, і що важливо, одразу діяти. Якщо про ці елементарні правила нагадувати постійно, то людина не розгубиться. Усе це – запорука безпечного життя. 

26 квітня робочий день почався загальношкільною лінійкою, на якій було поставлено завдання та оголошено графік проведення Дня цивільного захисту. Тематичні класні години допомогли учням засвоїти правила поведінки у надзвичайній ситуації, усвідомити власну відповідальність за збереження свого життя і здоров’я. Наприкінці робочого дня відбулося практичне заняття  з евакуацією учнів та працівників школи з приміщення навчального закладу.

Керуючий склад, вчителі та учні продемонстрували готовність до дій в надзичайних умовах, до виконання запланованих заходів поставилися відповідально. Завдання Дня цивільного захисту досягнуті.

Переможець міського конкурсу «Юний географ»

З метою формування наукового світогляду, активної життєвої позиції, ціннісного ставлення до навколишнього середовища на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 13 квітня 2019 року проходив IІ міський конкурс «Юний географ» для учнів 6 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Вітаємо Безверхого Нікіту з 6-Е класу (учитель Епова Лариса Євдокимівна) із зайнятим ІІ місцем та бажаємо нових перемог!

Екологічна акція

18 квітня  проведено екологічну акцію по прибиранню скверу імені В. Чорновола, що знаходиться поруч зі школою.  До цієї доброї справи активно долучилися вчителі, технічні працівники та учні 9-х класів закладу.

Весняне тепло сприяло загальному настрою учасників акції, а снаги до роботи надавав особистий приклад директора школи Грищенка В.В. Учні мали змогу не лише прибрати територію, а й поспілкуватися один з одним не в школі на перерві, а за працею.Такі заходи об’єднують колективи, дають змогу краще пізнати одне одного!

Молодці! Висловлюємо всім щиру подяку.

         

Міський етап гри «Сокіл» («Джура»)

17 квітня рій «Соколи» нашої школи взяв участь у І (міському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Відбувся захід у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №30. До програми міського етапу гри входять змагання з таких видів: стройова підготовка «Впоряд», стрільба з пневматичної гвинтівки, конкурс «Рятівник» з надання першої долікарської допомоги, гра «Відун» (брейн-ринг з історії України, історії козацтва), захист проведеної роєм роботи «Добре діло». Джури успішно подолали етап «Рятівник», набравши максимальну кількість балів. У «Впоряді», стрільбі з пневматичної гвинтівки, «Добрій справі» рій «Соколи» був серед кращих. За підсумками І етапу команда школи увійшла до десятки кращих роїв міста і має готуватися до участі у ІІ турі гри, що відбудеться 17-18 травня на території козацького табору «Дахнівська Січ».

Успіху вам, «соколята»!

 

Кращі знавці французької мови

У рамках Року французької мови в Україні в січні-лютому 2019 року був проведений міський етап обласного конкурсу знавців французької мови «J'aime la langueet la culture françaises». Серед дев’яти навчальних закладів міста творчий колектив учениць нашої школи у складі: Кришко Анастасії, Байдик Анни, Швець Єлизавети (8-А клас), засвідчивши високий творчий потенціал учасниць, посів І місце у номінації «Французька поезія».

Вітаємо дівчат і дякуємо їхній наставниці Кобзар Валентині Василівні за уміння зацікавити поезією та піснями французькою мовою.

Конкурс «Родина року – 2019».Фінал

Завершився конкурс «Родина року – 2019». Сім’ї Сергієнків, Грибів, Ободовських, Солодарів, Черненків, Шевчуків знову зустрілися разом, щоб позмагатися на фінальному етапі у таких номінаціях: «Кіт у мішку. Народні сімейні традиції», «Суперкросворд»,«Гонка за лідером. Тема за вибором», «Спортивні естафети». А в перервах між змаганнями радували своїм співом учні 7-М класу Шевченко Анастасія, Чадіна Юлія, Топчій Марина та ансамбль дівчаток «Посмішка».

Призові місця розділили між собою три родини- родина Сергієнків(1 місце), родина Черненків( 2 місце), родина Шевчуків( 3 місце). Усі учасники були відзначені грамотами та цінними призами – наборами посуду.

Учасників конкурсу привітав директор Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. В. Чорновола Грищенко В.В. та побажав усім бути завжди разом, бо родина – це сила, щастя, успіх.

Щиро вдячні всім за допомогу в організації свята та щиро сподіваємося, що конкурс ще більше усіх здружив та зарядив наснагою на нові родинні звершення!

            

Знавці Стародавнього світу

5 квітня в ЧНУ пройшов конкурс "Знавці Стародавнього світу" серед учнів 6 класів.Участь у ньому взяли шестикласники із 14 – ти шкіл міста Черкаси.

На 5 станціях: "Юний картограф", "Візуальна історія", "Розв’язання тестів на комп’ютері", "Крилаті вирази", "Шматочки історії" –  учні змагалися в швидкості реакції та знаннях з історії. У загальному заліку за результатам проходження всіх станцій єдине 1 місце посіла команда з нашої школи.

Вітання переможцям Білому Олександрові(6-М) і Безверхому Нікіті (6-Е) та  їхньому керівнику Щербак Наталії Василівні.