Допомога бійцям

До Дня соборності України наша школа передала чергову благодійну допомогу для військових на сході країни. За короткий термін, 3 дні, було зібрано 12 мішків картоплі, макаронів, цукру, крупи, чаю та кави, більше 20 ящиків овочевих та фруктових консервів, заправки для борщу, меду тощо. На засідання учнівського самоврядування школярі прийняли рішення: із благодійних коштів надати 5500 грн. для купівлі бійцям сала, утеплювачів, столярних інструментів.

Дякуємо учням школи та їх батькам за надану допомогу. Шлемо привітання тим, хто боронить кордони нашої країни на сході.

День соборності України

Иллюстрация Щороку 22 сiчня весь український народ з вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, визвольної вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.

Соборність. Це слово давно було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що протягом багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськi землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi. Внаслiдок української революцiї 1917- 1920 рокiв, пiд час якої з великою силою розкрилися свободолюбство i нацiональний дух українського народу, утворилися двi демократичнi держави – Українська Народна Республiка та Західноукраїнська Республiка.

22 сiчня. Ця дата не була випадковою, адже вказаний день збiгався з рiчницею iсторичного IV Унiверсалу Цетральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалася самостiйною, незалежною державою, отже вiн мав стати днем подвiйного всенародного свята — Незалежностi i Соборностi. 22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.

У школі 22 січня пройшли години спілкування на тему «Великий день єднання», диспут “Чи є соборність актуальною проблемою сучасної України?” (учитель Лозова І.В.), спрямованих на виховання у молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей. Учні початкових класів створили «живий ланцюг» як символ єдності українського народу.