Зустріч з студентами

28 лютого 2020 року відбулася зутріч учнів 10 та 11 класів з студентами психологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Майбутнім абітурієнтам було цікаво отримати інформацію про спеціальність, особливості навчання з перших вуст : студентів, які розповіли про умови вступу та своє студентське життя.

 

 

Подорож у світ професій

27 лютого 2020 року учні 9-А, 9-Л та 9-М класів в рамках місячника профорієнтації здійснили подорож у світ професій «Аліса в країні професій». 9-М клас представив професію лікаря, 9-А – перекладача, 9-Л – бухгалтера. Під час подорожі учасники розкрили Алісі та глядачам секрети та перспективи обраної професії, розказали, де в Україні можна отримати освіту за цим фахом, та ще й встигли пожартувати, показавши гумористичні сценки.

Дякуємо класним керівникам Бариш І.П, Кобзар В.В., Коваленко З.Г. та педагогу-організатору Косаренко Л.І. за допомогу дітям у підготовці до цього заходу.

 

Визначено півфіналістів інтелектуального змагання

За підсумками півфінальної гри інтелектуального змагання «Що? Де? Коли?» сезону 2019-2020 н.р. серед команд учнів 5-6 класів найбільшу кількість балів набрали команди:«Формула» 6-А класу , «Вікторія» 6-Л класу.

Вітаємо команди з виходом до фіналу. Бажаємо подальших успіхів!

Юний математик

22 лютого відбувся міський конкурс "Юний математик-2020" серед наймолодших знавців математики. ІІІ місце серед школярів 4-х класів виборов наш учень 4-М класу Масловський Нікіта. Вітаємо переможця, бажаємо подальших успіхів. Дякуємо Тараненко І.П. за професійну підготовку свого вихованця.

 

 

Сучасний світ професій

Сьогодні, 21 лютого, на 7 уроці в рамках місячника профорієнтації відбувся урок-диспут на тему "Світ сучасних професій" у 5-М класі. До уроку долучилася одна з мам, яка стала цікавим спікером і поділилася своім досвідом професії перукаря. Вона представила моделей з сучасними зачісками. Разом з учнями були обговорені наступні теми: трендові зачіски (жіночі та чоловічі), догляд за волоссям, зміна іміджу тощо. Діти дійшли висновку, що професія перукаря є досить актуальною.

Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови.

Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Усе більше представників молодшого покоління відчувають причетність до рідної мови та культури.

У цей день у стінах Черкаської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 18 імені В’ячеслава Чорновола учителями української мови (Литвиненко Л.М., Архиповою В.П.) проведено диктант національної єдності «Без мови немає народу».

Учителем Танцюрою Л. М. проведено екскурсії до кабінету – музею «Українська світлиця» з метою виховання в учнів любові до українських традицій, патріотизму, гордості за свою Батьківщину.

Серед учнів 7-8 класів педагог-організатор Косаренко Л.І. провела тематичну гру «Що? Де? Коли?».

Особливий інтерес у школярів викликав наступний конкурс «Розгадай ребус – отримай нагороду!», підготовлений учителем Хавронич С.М. Найспритнішими тут виявилися учні 6 – М класу.

Діти ще раз продемонстрували свою любов і повагу до рідної мови, довели собі і присутнім, що знають українську, вільно нею спілкуються, а головне – пишаються рідною мовою !

 

Герої не вмирають…

Сьогодні вся Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього нашої країни. Вони були звичайними людьми – науковцями, програмістами, митцями, студентами, вчителями, підприємцями… І всі вони віддали найдорожче – життя, аби ми могли жити у новій, вільній та демократичній державі.

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у школі проведено тематичний захід «Ви першими стали за гідність, за волю», загальношкільна хвилина мовчання, виставка плакатів до Дня Героїв Небесної Сотні «Вшанування героїв», акція «Ангели пам’яті».

Школярі витнули з паперу символічних білих янголів на згадку про тих, хто віддав життя за мирну Україну, та розвішали їх на деревах.

 

 

Переможниця обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

Вітаємо ученицю 11-А класу Собко Вікторію та її наставницю Дроботову В.Л. за І місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у відділенні хімії та біології (секція «Валеологія»).

Бажаємо подальших успіхів та перемог!

Цікаві майстер-класи

Насиченою заходами була середа для учителів та гостей нашої школи. Шелест Л.В., учитель німецької мови, Бочманова Н.В., учитель фізики, провели майстер-клас «Упровадження методики CLIL в освітній процес із метою підвищення якості знань учнів з іноземної мови» для педагогів міста. Присутні були ознайомлені із теоретичними засадами методики CLIL та їх практичним застосуванням в шкільному освітньому процесі.

Цікавий майстер-клас провели учителі трудового навчання та обслуговуючої праці Калиновський В.Ю., Канівець О.В., які презентували технологію виготовлення брелка. Учасники заходу виготовили брелки, зробили виставку виробів і підвели підсумки роботи.

Дякуємо усім, хто активно долучився до проведення майстер-класів.

 

Перша Всеукраїнська педагогічна конференція

Поки триває карантин, педагоги активно підвищують рівень своєї кваліфікації. З 06 по 09 лютого Бахарєва Н.Є., заступник директора ВР, Палій І.О., заступник директора НВР, взяли участь у Першій Всеукраїнській педагогічній конференції "Українська школа в умовах гострих викликів 21 століття: сталий клімат – духовний гуманізм", що проходила у Львові.

Для учасників заходу проведено низку панельних дискусій, на яких обговорено гостр іпитання реформування освіти в Україні. Також учителі взяли участь у роботі творчих лабораторій та майстер-класів.