Міжнародний день толерантності

16 листопада, у Міжнародний день толерантності, з самого ранку учні зустрічали усіх добрими посмішками та теплими побажаннями гарного дня. День толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Сьогоднішній день у нашій школі був направлений на  поглиблення знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вміння виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуття навичок толерантної поведінки і вмінь висловлювати власну думку та власну позицію. Для цього соціальним педагогом Гончаровою Н.І. підготовлено інформаційний дайджест «День толерантності». Школярі 5-11 класів виготовили газети на тему «Ми різні, але ми рівні», з яких утворився своєрідний паркан. Бажаючі мали можливість ознайомитись з рисами толерантної людини, для чого варто бути толерантним, яка людина є справжньою, у серці толерантної людини яким почуттям є місце та інш. Для учнів 1-4 класів проведено пізнавальний калейдоскоп «Світ навколо нас».

Всесвітній День Гідності

Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, із ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, виші, а пізніше – на роботі, вдома, у родині, країні і в суспільстві в цілому.

З нагоди Всесвітнього Дня Гідності в Україні учні Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. В Чорновола долучилися до ініціативи під назвою «Усесвітній День Гідності», який запропоновано Міністерством  освіти і науки України провести з 21 листопада по 9 грудня. У п’ятницю, 20 листопада, шкільний вестибюль перетворився на художню галерею малюнків керівника образотворчої студії «Досвітки» Солодар Л.М., яка змістовно представила слово «гідність», вказавши кожною літерою ключові поняття значення. Учні приєдналися до акції «Запалимо свічку за єдину Україну» в знак вшанування загиблих за гідність і свободу в Україні.

Під час тематичних заходів школярі 8М та 6С класів поглибили свої знання про значення гідності у житті людини, про те, як поважаючи інших людей, можна здобути повагу до себе. Вчилися керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних вчинках, відчувати себе українцями з почуттям особистої відповідальності за долю країни, Виховували почуття готовності служити Батьківщині своєю працею, бути гідними громадянами України, шанувати подвиг і жертовність Героїв Небесної Сотні, загиблих за волю і незалежність на Сході України.

Спонукали учнів керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках класні керівники Макаренко В.В., Лазоренко Л.В.

 

Вітаємо переможницю ІІ (міського ) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

Вітаємо переможницю ІІ (міського ) етапу  Всеукраїнської олімпіади з німецької мови

Тимофеєву Емілію, ученицю 9-А класу,
яка виборола ІІ місце (учитель Шелест Л.В.).

Бажаємо і надалі натхнення, віри у свої сили, упевненості у подальших

конкурсних випробуваннях!

Переможець інтернет-олімпіади- 2020

Відповідно до Положення про обласну очно-дистанційну олімпіадну школу «Інтелектуальний резерв Черкащини» у жовтні була проведена обласна Інтернет-олімпіада з української мови та літератури.  Завдання олімпіади були складені відповідно до навчальних програм і сучасних вимог щодо вивчення української мови та літератури. За результатами Інтернет-олімпіади на ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури у 2020/21 навчальному році поза конкурсом запрошується учениця 9-Л класу Татарінова Поліна.

Вітаємо Поліну та її вчительку Чернегу Т.М. Бажаємо перемог в наступних турах.

Вітаємо переможців ІІ (міського) етапу XXI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

14 листопада кращих знавців мови зібрав XXI Міжнародний
конкурс імені Петра Яцика (ІІ етап). Учасники писали твір,
виконували завдання з лексики, фразеології, орфографії,
синтаксису, орфоепії. Серед міських призерів наші учениці:

Яременко Анастасія, 4-А кл., ІІ місце

(учитель Тищенко Н.В.),
Біда Надія, 6- Е кл., ІІ місце
(учитель Хавронич С.М.),

Татарінова Поліна,9-Л кл., ІІІ місце

(учитель Чернега Т.М.),

Хижняк Катерина, 10-М кл., ІІ місце

(учитель Литвиненко Л.М.).

Вітаємо переможців та їхніх наставників, зичимо їм подальших успіхів і здобутків!

Вітаємо з перемогою!

8 листопада було проведено ІІ-ий (міський ) етап  Всеукраїнської олімпіади з фізики. Учениця 8-А класу Гармаш Анжела гідно справилася з завданнями і виборола ІІ місце.

Щиро вітаємо Анжелу та її наставницю Гармаш Н.Ю. з вагомим досягненням та бажаємо подальших гучних перемог!

Предметний тиждень української мови та літератури, зарубіжної літератури (09.11.2020 р. – 13.11.2020 р.)

Проведення предметного тижня української мови та літератури, зарубіжної літератури у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола було організовано у формі різних цікавих інноваційних заходів.

10 листопада учні 5-их класів під час мовознавчого гравікону (організатор – учителька О. П. Роєнко) проявляли креативність, мімікою й жестами показуючи слова, змагалися, хто швидше відповість на питання вікторини, управлялися в конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто може повторити?». Було пізнавально і весело.

Мовознавчі перегони "Прикрась життя українською" – таку назву мав захід, який 10 листопада будо проведено для учнів 7-Л класу. Організатор – учителька С. М. Хавронич. Школярі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, перевірити раніше набуті знання, продемонструвати творчі вміння, кмітливість та винахідливість.

10 листопада учні 6-І класу відвідали мовознавче кафе "Гурман" (організатор – учителька З. Г. Коваленко), де "спробували на смак" багату на різні родзинки рідну мову. Учні на аперитив відгадували українські приказки, фірмовою стравою був фонетичний і орфоепічний мікс, а на десерт – жартівливі загадки. Діти з цікавістю працювали на уроці, спробували себе у ролі офіціантів і відвідувачів-дегустаторів. Нестандартна форма проведення зацікавила учнів і вмотивувала до подальшого навчання.

10 листопада учні 9-М класу провели дайджест “Козацькі літописи – історія, написана списом і мечем”. Організатор – учителька Л. М. Литвиненко. Узявши девізом своєї роботи латинський вислів “Ad fontes! (До джерел!)”, дев’ятикласники із зацікавленням виконали інтерактивні вправи, ознайомилися з особливостями створення історично-мемуарної прози.

11 листопада у 8-А класі було проведено конкурс-гру "Літературна розминка" із зарубіжної літератури. Організатор – учителька О. М. Кириленко. Беручи участь у літературній грі, учні повторювали вивчене на уроках зарубіжної літератури у 5-8 класах, розвивали зв'язне мовлення, вміння працювати у групі, швидко приймати рішення, виховували любов до світової літератури.

Учні 8-Е класу 11 листопада під час мовознавчого турніру "Заговори, щоб я тебе побачив" (організатор – учителька Л. М. Танцюра) мали змогу використовувати виражальні можливості української мови , продемонструвати свою активну життєву позицію, творчі вміння та кмітливість. Цікавими були етапи турніру: "Будьмо взаємно ввічливими", "Сторінка історії", "Модне дефіле", "Хвилинка", конкурс "Ти моя ластівко…" Учні 9-А і 9-Л класів, справжні українці, шанувальники мови, 12 листопада продемонстрували свої знання та вміння під час змагання на кращу команду знавців рідного слова в інтелектуальній грі-конкурсі "Мовознавчий марафон". Організатор – учителька Т. М. Чернега. Захоплюючими, пізнавальними і веселими були перебіги: "Мовне асорті", "Угадай фразеологізм", "Цікавий наголос", "Словникар", "Упіймай помилку". На "фініші" дев'ятикласники дійшли висновку, що кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе в рідному слові.

12 листопада учні 5-Е та 5-М класів взяли участь у літературній вікторині "Подорож у країну казок". Організатор – учителька С. М. Лімборська. Завданням заходу було показати фантастично-прекрасний, безмежний та захоплюючий світ казки, залучити до нових знайомств із ним та його героями. Також продемонструвати свою читацьку обізнаність і любов до цього стародавнього жанру літератури.

Вікторина стала своєрідним підсумком у вивченні теми "Літературна казка".

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 09 по 15 листопада 2020 року в школі проходив «Тиждень безпеки дорожнього руху».

У початковій школі було проведено тематичні дні. У День Правил дорожнього руху школярів було залучено до перегляду мультфільмів «Уроки тітоньки сови. Школа вуличних наук», проведено інтегроване заняття «Правила дорожнього руху», прочитано твори Н. Кончаловської «Перехід»і «Самокат». У День дорожніх знаків проведено цільову прогулянку «Ось він пішохідний- перехід» та дидактичну гру «Знайди потрібний знак». У День світлофора класні керівники з учнями моделювали проблемні ситуації «Переходимо вулицю» та провели рухливу гру «СТІЙ! УАГА! ЙДИ!». У День проїжджої частини – інтегроване заняття «Правила дороги знаємо, їх дотримуємось та іншим допомагаємо» та портивну розвагу «Знаки дітей застерігають – біді запобігають».

У старшій школі з урахуванням вікових особливостей та запитів учнів у класах переглянуто відеосюжети, проведено вікторини, практичні заняття та бесіди з правил поведінки дітей під час дорожнього руху. 13.11.2020 школярі долучилися до Єдиного національного уроку в рамках національного проекту «Безпечна країна». Учителі Захисту України провели заняття «Перша допомога при травмах та нещасних випадках», «Цифри та факти. Безпека на дорогах». Долучилася до заходів і медична сестра закладу, яка для
одинадцятикласників провела практичне навчання з домедичної допомоги постраждалим у наслідок дорожньо-транспортної пригоди під гаслом «Знаю, вмію, врятую».

У рамках Тижня побували в школі начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП м. Черкаси Сліпченко Ю.А., старший інспектор з особливих доручень Семенюк В.В., старший інспектор патрульної поліції Колісник А.І., які розповіли про кількість зареєстрованих ДТП за участю дітей , основні причини травмування неповнолітніх. Разом із спеціалістами школярі пригадали правила пішоходів.

Усі заходи було проведено з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Заходи, які проводилися під час Тижня безпеки дорожнього руху, сприяли формуванню у дітей ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я, популяризації правил дорожнього руху серед вихованців школи.

Учні показали достатній рівень знань з правил дорожнього руху. Усі заплановані заходи проведено вчасно і організовано.

Дистанційна школа для учнів

На сайті обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала функціонування «Дистанційна школа для учнів» (за посиланням  https://bit.ly/3oD31He ).

Контент «Дистанційної школи для учнів»  містить 10-ти або 15-хвилинні навчальні відео пояснення нового матеріалу з усіх основних навчальних предметів для 5-11 класів, підготовлені кращими вчителями Черкащини. Для учнів початкових класів розміщені відео з таких навчальних дисциплін: математика (з 1 по 4 класи); українська мова (з 2 по 4 класи). Використання контенту «Дистанційної школи для учнів» полегшить та підвищить ефективність процесу організації дистанційного навчання учнів.

Вітаємо переможців ІІ –го (міського) етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка

8 листопада відбувся ІІ-й етап ХІ Міжнародного мовно-
літературного конкурсу учнівської та студентської молоді 

імені Т.Шевченка

ІІ місце у своїх вікових категоріях посіли

Бєрдіна Аліна, учениця 7-А класу, (учитель Хавронич С.М.),
Хижняк Катерина, учениця 10-М класу,(учитель Литвиненко Л.М.).

ІІІ місце у своїй віковій категорії виборов

Черненко Дмитро, учень 6-Е класу, (учитель Хавронич С.М.)