Вітаємо з перемогою!

8 листопада було проведено ІІ-ий (міський ) етап  Всеукраїнської олімпіади з фізики. Учениця 8-А класу Гармаш Анжела гідно справилася з завданнями і виборола ІІ місце.

Щиро вітаємо Анжелу та її наставницю Гармаш Н.Ю. з вагомим досягненням та бажаємо подальших гучних перемог!

Предметний тиждень української мови та літератури, зарубіжної літератури (09.11.2020 р. – 13.11.2020 р.)

Проведення предметного тижня української мови та літератури, зарубіжної літератури у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола було організовано у формі різних цікавих інноваційних заходів.

10 листопада учні 5-их класів під час мовознавчого гравікону (організатор – учителька О. П. Роєнко) проявляли креативність, мімікою й жестами показуючи слова, змагалися, хто швидше відповість на питання вікторини, управлялися в конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто може повторити?». Було пізнавально і весело.

Мовознавчі перегони "Прикрась життя українською" – таку назву мав захід, який 10 листопада будо проведено для учнів 7-Л класу. Організатор – учителька С. М. Хавронич. Школярі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, перевірити раніше набуті знання, продемонструвати творчі вміння, кмітливість та винахідливість.

10 листопада учні 6-І класу відвідали мовознавче кафе "Гурман" (організатор – учителька З. Г. Коваленко), де "спробували на смак" багату на різні родзинки рідну мову. Учні на аперитив відгадували українські приказки, фірмовою стравою був фонетичний і орфоепічний мікс, а на десерт – жартівливі загадки. Діти з цікавістю працювали на уроці, спробували себе у ролі офіціантів і відвідувачів-дегустаторів. Нестандартна форма проведення зацікавила учнів і вмотивувала до подальшого навчання.

10 листопада учні 9-М класу провели дайджест “Козацькі літописи – історія, написана списом і мечем”. Організатор – учителька Л. М. Литвиненко. Узявши девізом своєї роботи латинський вислів “Ad fontes! (До джерел!)”, дев’ятикласники із зацікавленням виконали інтерактивні вправи, ознайомилися з особливостями створення історично-мемуарної прози.

11 листопада у 8-А класі було проведено конкурс-гру "Літературна розминка" із зарубіжної літератури. Організатор – учителька О. М. Кириленко. Беручи участь у літературній грі, учні повторювали вивчене на уроках зарубіжної літератури у 5-8 класах, розвивали зв'язне мовлення, вміння працювати у групі, швидко приймати рішення, виховували любов до світової літератури.

Учні 8-Е класу 11 листопада під час мовознавчого турніру "Заговори, щоб я тебе побачив" (організатор – учителька Л. М. Танцюра) мали змогу використовувати виражальні можливості української мови , продемонструвати свою активну життєву позицію, творчі вміння та кмітливість. Цікавими були етапи турніру: "Будьмо взаємно ввічливими", "Сторінка історії", "Модне дефіле", "Хвилинка", конкурс "Ти моя ластівко…" Учні 9-А і 9-Л класів, справжні українці, шанувальники мови, 12 листопада продемонстрували свої знання та вміння під час змагання на кращу команду знавців рідного слова в інтелектуальній грі-конкурсі "Мовознавчий марафон". Організатор – учителька Т. М. Чернега. Захоплюючими, пізнавальними і веселими були перебіги: "Мовне асорті", "Угадай фразеологізм", "Цікавий наголос", "Словникар", "Упіймай помилку". На "фініші" дев'ятикласники дійшли висновку, що кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе в рідному слові.

12 листопада учні 5-Е та 5-М класів взяли участь у літературній вікторині "Подорож у країну казок". Організатор – учителька С. М. Лімборська. Завданням заходу було показати фантастично-прекрасний, безмежний та захоплюючий світ казки, залучити до нових знайомств із ним та його героями. Також продемонструвати свою читацьку обізнаність і любов до цього стародавнього жанру літератури.

Вікторина стала своєрідним підсумком у вивченні теми "Літературна казка".

 

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 09 по 15 листопада 2020 року в школі проходив «Тиждень безпеки дорожнього руху».

У початковій школі було проведено тематичні дні. У День Правил дорожнього руху школярів було залучено до перегляду мультфільмів «Уроки тітоньки сови. Школа вуличних наук», проведено інтегроване заняття «Правила дорожнього руху», прочитано твори Н. Кончаловської «Перехід»і «Самокат». У День дорожніх знаків проведено цільову прогулянку «Ось він пішохідний- перехід» та дидактичну гру «Знайди потрібний знак». У День світлофора класні керівники з учнями моделювали проблемні ситуації «Переходимо вулицю» та провели рухливу гру «СТІЙ! УАГА! ЙДИ!». У День проїжджої частини – інтегроване заняття «Правила дороги знаємо, їх дотримуємось та іншим допомагаємо» та портивну розвагу «Знаки дітей застерігають – біді запобігають».

У старшій школі з урахуванням вікових особливостей та запитів учнів у класах переглянуто відеосюжети, проведено вікторини, практичні заняття та бесіди з правил поведінки дітей під час дорожнього руху. 13.11.2020 школярі долучилися до Єдиного національного уроку в рамках національного проекту «Безпечна країна». Учителі Захисту України провели заняття «Перша допомога при травмах та нещасних випадках», «Цифри та факти. Безпека на дорогах». Долучилася до заходів і медична сестра закладу, яка для
одинадцятикласників провела практичне навчання з домедичної допомоги постраждалим у наслідок дорожньо-транспортної пригоди під гаслом «Знаю, вмію, врятую».

У рамках Тижня побували в школі начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП м. Черкаси Сліпченко Ю.А., старший інспектор з особливих доручень Семенюк В.В., старший інспектор патрульної поліції Колісник А.І., які розповіли про кількість зареєстрованих ДТП за участю дітей , основні причини травмування неповнолітніх. Разом із спеціалістами школярі пригадали правила пішоходів.

Усі заходи було проведено з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Заходи, які проводилися під час Тижня безпеки дорожнього руху, сприяли формуванню у дітей ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я, популяризації правил дорожнього руху серед вихованців школи.

Учні показали достатній рівень знань з правил дорожнього руху. Усі заплановані заходи проведено вчасно і організовано.

Дистанційна школа для учнів

На сайті обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала функціонування «Дистанційна школа для учнів» (за посиланням  https://bit.ly/3oD31He ).

Контент «Дистанційної школи для учнів»  містить 10-ти або 15-хвилинні навчальні відео пояснення нового матеріалу з усіх основних навчальних предметів для 5-11 класів, підготовлені кращими вчителями Черкащини. Для учнів початкових класів розміщені відео з таких навчальних дисциплін: математика (з 1 по 4 класи); українська мова (з 2 по 4 класи). Використання контенту «Дистанційної школи для учнів» полегшить та підвищить ефективність процесу організації дистанційного навчання учнів.