29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути відбувся один із найжорстокіших боїв в історії України. Тривав він 5 годин. Проти чотирьохтисячного підрозділу Червоної Гвардії під проводом  Михайла Муравйова виступив загін київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Незважаючи на втрати, в бою під Крутами оборонці української державності отримали військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.

19 березня 1918 року в Києві відбувся урочистий похорон на Аскольдовій горі 30-ти полеглих у бою під Крутами бійців. Існувало багато версій, чому сталися трагічні події під Крутами. Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками. Лише у 2006 році на місці бою було встановлено пам'ятник.

У школі учні 10-Л, 10-М класів під керівництвом учителя історії Коваленко З.Г. оформили експозицію «Пам’яті Героїв Крут», провели інформаційні хвилинки «Одна Україна – одна історія: День пам’яті Героїв Крут», вшанували подвиг героїв.

День соборності України у школі

Сьогодні, 22 січня, День соборності України – нагадування про силу, що нам надає єдність, про те, що ми – єдиний народ. В умовах дистанційного навчання класні керівники . о 14.30 провели єдину онлайн – годину спілкування на тему «Великий день нашої держави». Учні і вчителі говорили, що таке незалежність держави, соборність та єдність. Чому українському народові довгий час не вдавалося реалізувати ідею соборності? Яку роль ідея соборності відіграла на етапі сучасних викликів в період незалежності України. Учні переглянули відеофільми, взяли участь у грі – вікторині «Знай і люби Україну», склали асоціативні грона, школярі 1-4 класів стали активними учасниками арт-акції на тему «Моя Україна».

А найактивнішими виявилися учні 6-С класу, під керівництвом класного керівника Лазоренко Л.В. провели флешмоб, поділилися родинними світлинами, створили відео і привітали всю шкільну громаду з Днем соборності України. Дякуємо вам за активну громадянську позицію!

 

 

День соборності України

Цілі століття територія України була роз'єднана між іншими державами. Багато часу й зусиль знадобилось українцям аби об’єднатися і здобути незалежність. Знаменна подія, яка стала вагомим кроком для досягнення цієї мети, 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день навічно увійшов в історію України величним національним святом – Днем соборності! 

22 січня День соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність України – основа державності!

Вітаємо з Днем соборності України

 

 

 

 

 

Привітання шкільної родини із Різдвяно-Новорічними святами учнями

Дистанційне навчання не стало на заваді святковому настрою наших учнів, які продовжують прадавні традиції українців вітати один одного колядками та щедрівками. Різдвяний челендж " Щедрівочка щедрувала" подарував гарний настрій та щирі посмішки, залишив у серцях дітей частину творчості та духу наших предків.

 

 

 

 

Переможці змагання з усного математичного рахунку

В обласному етапі українсько- естонського проєкту " Міксіке" з усного рахунку Прангліміне   ( вікова група "Чомучки" 1-3 кл.) серед п'яти призових місць Сидорова Поліна, учениця 3-Г кл., зайняла 3 місце, Вигуляр Артем, учень 3-В кл., – 5 місце. 
Вітаємо переможців і дякуємо учителям Щербаковій Н.В. і Саєнко С.А. за результативну роботу з розвитку навичок у дітей усної лічби.