Безпека людини в небезпечних ситуаціях

Відповідно до плану роботи школи з 26.04. по 30.04. 2021 року в школі проведено Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Мета проведення Тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності: поважне ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок із дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі.

Під час проведення комплексних заходів особлива увага приділялась створенню здорових та безпечних умов праці на кожному робочому і навчальному місці. Старшокласники взяли участь у онлайн занятті «Проживання у промисловій зоні. Дії школяра під час аварії на підприємстві. Підручні засоби захисту», онлайн турнірі «Багато знати – вміло діяти». Для учнів середньої ланки вчителі основ здоров’я та біології провели пізнавальні бесіди щодо запобігання всіляким хворобам, продемонстрували відеоролик «Як діяти у разі терористичної загрози», провели урок «Безпека життєдіяльності людини».

Вихованці початкової школи змоделювали різні небезпечні ситуації та склали пам‘ятки, якими потрібно користуватися для безпеки життя. Учні переглянули презентацію "Безпека дітей в незвичайних ситуаціях", склали правила безпечної поведінки для дітей, провели огляд-конкурс «Надзвичайні ситуації та вихід з них» з елементами відпрацювання практичних навичок, досліджували, чи можна безпечно жити у нашому небезпечному світі, здійснили опитування серед школярів (3 кл.); відправилися з Сонeчком у гру-подорож «Живи цікаво та бeзпeчно», подивились відео про поведінку з незнайомими людьми, мультфільм «Фіксики» (про поведінку в ліфті), уроки тітоньки Сови (про безпеку вдома), провели тренінг з елементами гри «Народні традиції здорового способу життя» (1кл.); провели гру- застереження «Сам удома: безпечні ігри», дидактична гру «Правила безпеки вивчаємо – про своє здоров’я дбаємо», ситуаційно-рольова гру та конкурс малюнків «Ми пішоходи», бесіду-застереження «Коробка сірників мала та наробити може зла»( 2 кл.). Учні 4-х класів тиждень розпочали із сумних спогадів, присвячених 35-річниці з дня вибуху на Чорнобильській АЕС. Пригадали правила безпечної поведінки в небезпечних ситуаціях «Хто здоровим хоче бути, той про себе вміє дбати», моделювали різні небезпечні ситуації з метою збереження життя та здоров'я, а зустріч з інспектором поліції дала змогу здобувачам освіти вчитися приймати правильні рішення в різних ситуаціях.

Завдання були цікавими та повчальними для дітей, тому заходи вийшли позитивними і навіть веселими, незважаючи на всю серйозність тем.

Обери майбутнє

29 квітня відбулася відеозустріч одинадцятикласників нашої школи з викладачами Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету МВС України. Учні дізналися про умови вступу, про особливості навчання в закладі, перспективи працевлаштування. Слухачі переконалися: тут варто навчатися, щоб захищати! Саме такий девіз допоміг закладу створити унікальне середовище для здобувачів вищої освіти.

35 років Чорнобильської трагедії

Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє?

Чорнобиль. Страшні цифри катастрофи

 

АНОНС

Концерт "ЗВУКИ ЧОРНОБИЛЯ"

Коли слухати: 23 квітня

«Концерт» і «Чорнобиль» — речі, здавалося б, несумні. Але соціальний музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» допомагає через творчість талановитих людей подивитися з іншого кута зору на історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою.

У концерті, який буде доступний у форматі онлайн, візьмуть участь ісландський гурт GusGus, українській гурт KAZKA, знаний технодіджей Bjarki, бітбоксер Dub Fx, гурт — номінант на Гремі Télépopmusik, а також Сергій Михалок, KRUTЬ та інші виконавці.

Під час концерту презентують унікальну вінілову платівку з доданою реальністю. Ця колекційна платівка матиме можливість розширення через віртуальну реальність та мобільний додаток Chornobyl App. При наведенні смартфоном на обкладинку, фотокартки артистів будуть оживати і вони розповідатимуть свої думки про Чорнобиль та враження після поїздки в зону відчуження.

В основу кожної композиції платівки покладені характерні для зони звуки з аудіобібліотеки «Звуки Чорнобиля»: тріщання дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії. Ви навіть почуєте звуки, що були записані всередині Чорнобильської АЕС.

Віртуальна виставка ARTEFACT CHORNOBYL 34

Коли дивитись: 24 квітня

Віртуальна виставка із залученням понад 50 художників, серед яких Марія Примаченко, Арсен Савадов, Іван Марчук, Алевтіна Кахідзе та інші відомі митці.

Експонати цієї надсучасної виставки створені з використанням VR- та AR-технологій, лазерних та відеоінсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури. Ви зможете подивитися на них з будь-якого куточка Землі: всі вони перенесені у віртуальний формат.

Виставка розглядає аварію на ЧАЕС не лише як найбільшу техногенну катастрофу світу, але і як інформаційну трагедію, наповнену дезінформацією, фейками та радянською пропагандою.

Міжнародна акція «Чорнобиль 35»

Коли взяти участь: у ніч на 26 квітня

Це унікальна нічна подія в Прип’яті, до якої може долучитися кожна людина на планеті. Флешмоб «Чорнобиль. Запали свою свічку» стартує в ніч на 26 квітня об 01:24 за Києвом. Саме в той час, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС, запалимо 35 свічок у пам’ять про катастрофу.

 

 

Більше цікавої інформації можна знайти за посиланням:

https://osvitoria.media/experience/shho-rozpovisty-pro-chornobyl-dityam-9-onlajn-podij-do-35-h-rokovyn-katastrofy/

 

Що таке 35 роки, які минули після аварії? У більшості школярів батьки були надто малими, щоб пам’ятати Чорнобиль. Отже, розповісти про нього можуть лише бабусі та дідусі. Так влаштована психіка, що почуте від тата з мамою людина може сприймати як щось особисте. Їхні спогади — емоційно насичені «картинки», те, що вплинуло на їхнє життя, опосередковано впливає і на синів та доньок. А ось почуте від бабусь і дідусів людина сприймає як історію сивої давнини чи казку. Хоча б тому, що бачила їх лише старенькими, тож поставити себе на їхнє місце, уявити їх юнаками і дівчатами не так просто. Та й історії, яким понад 30 років, «вицвітають», розповідаються не так емоційно. Тож для сучасних дітей Чорнобиль — це щось давнє. Чимало з них взагалі не пам’ятають, що сталося 26 квітня або в який рік трапилася аварія. Асоціації, які школярі пригадують найперше: «радіація, хтось помилився — стався вибух, людей вивезли назавжди з домівок, тварини-мутанти, саркофаг».

Пропонуємо учням нашої школи перевірити свої знання за допомогою вікторини:

 

Що сучасні підлітки знають про Чорнобиль? А що увійшло в їхнє життя, навіть якщо вони не усвідомлюють, що це пов’язано з давньою аварією? Кожна виняткова подія в житті країни має психологічні наслідки, і не для одного покоління. Не виняток і Чорнобиль — техногенна катастрофа найвищого сьомого рівня за шкалою МАГАТЕ, найбільша в історії ядерної енергетики.

 

«Est dolendi modus, non est timendi dolendi»

«Є межа у смутку, але тривога не має межі»

Калинова Алея пам’яті

Сьогодні, 13 квітня 2021року, у переддень 7-ої річниці початку антитерористичної операції на території школи була закладена Алея пам’яті. Ініціатором цієї акції став волонтер, учасник бойових дій, кавалер зірки «За вірність народу України», друг школи Кутній Олександр Володимирович. Пропозиція була підтримана педагогічним та учнівським колективами закладу. Зранку на подвір’ї школи біля пам’ятного знаку козацтву Черкащини почалась активна підготовка: викопали лунки для кущів, підготували грунт, воду для поливу. О 12.00 учителі, школярі 4-х класів, старшокласники, гості зібрались разом.

До присутніх звернувся директор школи Грищенка В.В., який згадав славетні сторінки боротьби України за свободу і незалежність, спекотне літо 2014 -го , що забрало життя випускника школи Богдана Каравайського.

Сущенко Р.В., перший замісник голови Черкаської обласної ради, вручив закладу медаль «За співпрацю» у справі підтримки волонтерського руху.

Циганок О.А., депутат Черкаської обласної ради, розповіла про важливість моральної підтримки наших захисників, згадала, як вони зі сльозами на очах читають листи і біля серця зберігають дитячі малюнки.

Болсуновський В.М., начальник відділу по роботі з учасниками АТО та сім’ями загиблих департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, вручив Подяку педагогічному та учнівському колективам школи за активну волонтерську діяльність , підтримку захисників України.

Разом 30 кущів калини посадили директор, гості та учні школи. Це буде Алея пам’яті героям – борцям за незалежність України.