Підсумки акції «Монетки дітям»

З 8 по 28 вересня у школі було проведено Всеукраїнську акцію «Монетки дітям», організаторами якої є Національний Банк України та благодійний фонд «Таблеточки» за підтримки МОН України. Наша школа активно включились у проведення акції. Учні початкової та старшої школи щодня приносили монети номіналом у 25 копійок, які вийшли з обігу. В  акції взяли участь діти, вчителі, працівники школи та батьки. Найактивнішою учасницею стала Федорова Дар’я, учениця 9-А класу, яка принесла 728 монет.

Разом зібрано понад 55 кілограмів монет на загальну суму 3705 грн. 50 коп. Через відділення банку кошти перераховано на допомогу онкохворим дітям.

Щира подяка всім, хто долучився до акції! Адже кожні 25 копійок – це крок назустріч щасливому дитинству!

Мовчазний крик Бабиного Яру: 80-років трагедії

29 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні.

29 вересня 2021 року в Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №18 ім. В Чорновола з метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту пройшла учнівська конференція «Мовчазний крик Бабиного Яру: 80-років трагедії» ( модератор Лозова І.В.). Учасники конференції розкрили сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлили тему розстрілів у Бабиному Яру, а саме: «Бісова баба» – з далекої і сучасної історії» ( Безгуба Ангеліна, 10-А клас), «Жертви Голокосту» ( Коваленко Анастасія, 10-А клас), «Трагічні події Бабиного Яру» (Лісова Вікторія, 10-М клас), « Над Бабиним Яром пам’ятників немає» ( Брус Оксана, 10-М клас), «Помпезні та символічні пам’ятники трагедії Бабиного Яру» ( Гриневич Анастасія, 10-А клас).

Хвилиною мовчання учителі та учні школи вшанували жертв Бабиного Яру.

Обираємо майбутнє

27 вересня доцент Київського національного університету культури і мистецтв Горбатова Н.О. провела профорієнтаційну зустріч із 11-класниками. Викладач детально ознайомила з особливостями вступної кампанії в 2022 році, із програмами навчального закладу, можливостями, які отримає кожен студент. 

Мир у рідній Україні

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців. До відзначення Міжнародного Дня миру щороку долучається і наша школа.

21.09.2021р. учні 5-11 класів взяли участь в акції «Голуб миру», у ході якої  виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації, розвісили голубів Миру з надією на те, що вони   захистять  Україну і всю нашу планету від війн.

Діти підійшли творчо до цієї справи: не тільки виготовили голубів, написали заклики до миру, побажання усім людям здоров’я , висловили прохання зберегти мир і спокій в Україні.

Дякуємо всім, хто доклав до цього заходу свою часточку творчості і уміння.

Зустріч у мовному кафе

Проєктна діяльність учнів та учителів іноземних мов у 2021-2022 н.р. розпочалася проєктом «Мовна освіта без кордонів». 23 вересня до Дня європейських мов учнів 8-9 класів зустрілися в мовному кафе ( модератор заходу Кулик О.В.). Темою зустрічі стала історія рідного міста, що відзначило 735-ту річницю. Школярі провели дослідницьку роботу та підготували цікаві повідомлення, віртуальну екскурсію, презентації про історичні місця та цікаві факти рідного міста англійською мовою. Найактивніши учасники: Прилипко М., Мельник В., Лучицька А., Шапошник А., Целуйко А., Коркоценко Ю., Костюк С., Задорожна А., Педченко І., Ястремська Д., Мустафаєва А. – показали гарні знання як англійської мови, так і історії Черкас. Не обійшлося без запашного чаю та смаколиків, все як у справжньому кафе.

Дякуємо педагогам та їх вихованцям за креативність, співпрацю та любов до рідного міста.

 

Подорож до Мамонтландії

18 вересня учні 5-А класу ( класний керівник Литвиненко Л.М.) відвідали чарівну країну Мамонтландію. Екскурсійна поїздка у село Межиріч стала для них першим етапом подорожей туристичною Черкащиною. П’ятикласники у цікавій ігровій формі дізналися про унікальність Межиріцької стоянки. Також на дітей чекали сюрпризи: виготовлення власноруч сувенірів та смаколиків, цікаві майстер-класи та пригоди на полюванні, де вони перетворилися у справжніх первісних людей, одягнувши хутряні строї. А ще в Мамонтландії діти пройшли цікаві випробування, збудували з підручних матеріалів тимчасове помешкання, зустрілися з мамонтеням та посмакували  смачною мисливською кашею.

Загальношкільна учнівська конференція

19 вересня відбулася загальношкільна учнівська звітно-виборна конференція. Кальчук Віталій, лідер учнівського самоврядування школи, оголосив результати роботи за минулий навчальний рік. Безгуба Ангеліна, Чадіна Юлія, Шевченко Анастасія розповіли про роботу шкільних міністерств. Багато було виконано із запланованого, але не обійшлося і без критики. На засіданні був обраний новий кабінет міністрів, учні своїм решенням затвердили допомогу в організації чергування по школі, проголосували за антибулінгову політику та план дій у школі.

Шкільна парламентська родина прийняла у свою дружню сім᾽ю нових членів самоврядування. Вітаємо та бажаємо плідної роботи!

 

Свято «Тато, мама й я – спортивна сім`я»

18 вересня, у п’ятницю, на спортивному майданчику початкової школи відбулося родинне свято «Тато, мама й я – спортивна сім`я» . Команди учнів 4-х класів разом з батьками з великим задоволенням взяли участь у веселих конкурсах, естафетах та змаганнях, показали свою фізичну підготовку, командний дух та волю до перемоги. Кожну команду підтримувала власна галаслива група підтримки з мотивуючими смайликами та гаслами. Ведучими та суддями змагань стали учні 10-х класів, активні члени учнівського самоврядування школи. Перемогу виборола команда 4-В класу.

Веселий настрій та святкову атмосферу відчули всі учасники заходу. Свято надихнуло дорослих та дітей до занять фізкультурою та спортом!

Олімпійський тиждень у школі

Наразі у школі триває Олімпійський тиждень. Усі заходи, що проводяться у рамках Тижня, покликані вчити цінувати власне здоров’я, виховувати потребу в руховій активності, зміцненні здоров’я, залучають  до активних занять спортом. Олімпійський тиждень розпочався Олімпійським уроком «Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення нації». Інформаційні хвилинки «Олімпійські чемпіони незалежної України» ознайомили школярів з досягненнями наших земляків на Олімпіаді в Токіо. Майстер-клас з баскетболу дав можливість побачити та почути, як потрібно правильно займати позиції в захисті, як розігрувати елементарні схеми атаки.

16 вересня на подвір’ї закладу відбулося традиційне спортивне свято «Малі олімпійські ігри». З вітальними словами до учасників Олімпіади звернувся директор школи  Грищенко В.В. Під час цього дійства кращими спортсменами школи на спортивний майданчик був внесений Олімпійський прапор. Чотири команди учнів 9-х класів в феєрії спортивного азарту, нелегкій, але дружній атмосфері продемонстрували волю до перемоги та неабиякі спортивні здобутки. Перемогу в Олімпіаді здобула команда 9-А класу, ІІ місце – 9-М клас, ІІІ місце – 9-Е клас, ІV місце – 9-І клас.

Вітаємо з перемогою!

Благодійний ярмарок

Вареники, горішки, тістечка, печиво на будь – який смак, виноград, пироги з яблуками чи сливами, сосиски в тісті, макаруни, кекси, фрукти можна було придбати на благодійному осінньому ярмарку в нашій школі 15 вересня. Віддавали смаколики за 5-15 грн.

Ярмарок проходив на спортивному майданчику школи. Столи розташували по периметру, тож зручно усе роздивитися і придбати те, що сподобалося. Кожен клас приготував особливі смаколики – домашню випічку. Деякі класи цікаво оформили свої столи. Цього року ярмарок особливий тим, що колектив школи долучився до Всесвітнього доброчинного проєкту «Щедрий Вівторок» – Всеукраїнського дня добрих справ. Мета проєкту – зробити добрі справи корисною звичкою і заохочувати дітей займатися благодійністю. Частину коштів, виручених від продажу на ярмарку, лідери учнівського самоврядування передадуть у гематологічне відділення дитячої обласної
лікарні.
– До приготування страв долучився увесь клас, – розповіла мама учня 2-Б класу Тетяна Володимирівна. – Кожен приніс випічку, вироби з тіста. Батьківська громада класу долучилися до прикрашання – принесли овочі, рушники, вазочки, глечики. Ми хотіли показати, що ярмарок – це давня українська традиція. Батьки зібрали виноград, яблука, груші – все наше українське. Приготували пироги з яблук, пампухи, рогалики, желе. У нас дружний гарний клас. І коли ми дали клич долучитися до ярмарку, то усі батьки підтримали пропозицію.