День української мови та писемності

9 листопада учні нашої школи взяли активну участь у заходах до Дня української мови та писемності.

Інтерактив “Словесне верем’я” спонукав п’ятикласників звернути  увагу на мудрі поради наших предків.  Розшифровуючи записи, школярі наголосили на потребі дбати про збереження рідної мови, примноження мовних традицій, поговорили про культуру мовлення.

Фразеологічний калейдоскоп захопив у вир фантазій шестикласників! Скільки емоцій, чудернацьких тлумачень було! Збагатили мовлення, навчилися визначати фразеологізми, збагнули глибину мовних скарбів.

Семикласники сьогодні грали у мовознавчу гру "Подорож океаном рідної мови". На човнах за допомогою слова пізнавали казковий світ, відкривали  таємничість і складність різних наук, подорожуючи від невеличкого джерела і до безмежного океану рідної мови.

Учні 8 – Л класу провели мовні забавлянки "Найдзвінкіше слово рідне". Школярі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови.

Філологічний брейн – ринг "Державною мовою не говорять лише гості країни" викликав бажання у дев' ятикласників змагатись і перемагати у чесній грі, показав присутнім класу багатство рідної мови, важливість її збереження та шанобливе ставлення до неї.

Під час години цікавих повідомлень" Розмова про мову" десятикласники доторкнулися до джерел духовної культури рідного народу, поглибили знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис, усвідомили необхідність підвищення власної мовної культури як обов'язку кожного українця.

Учні одинадцятих класів взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Як зауважує одинадцятикласник Григоренко Данііл, така акція дає настанову нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її впродовж усього життя.