Результати МАН_- 2023

Щиро вітаємо переможців ІІ (обласного) етапу

Всеукраїнськогоконкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт 

учнів-членів МАН України в 2022/2023 н. р.
Бажаємо вам подальших успіхів та нових здобутків!

Пишаємося вами, ви наша гордість!

 

ІІ місце – Білий Олександр, 10-М кл. Відділення «Мовознавство; літературознавство, фольклористико та мистецтвознавство».
Тема наукової роботи «Образи москалів в українській та московитів у зарубіжній літературі».

Учителі Лімборська Л.М., Танцюра Л.М.

ІІ місце – Шинкаренко Поліна, 9- І кл. Секція «Соціологія».
Тема наукової роботи «Проблеми розвитку благодійності в Україні. Сучасний стан».

Учитель Фрей Л.В.

ІІ місце – Кобець Іван, 9-А кл. Секція «Правознавство».
Тема наукової роботи «Легалізація грального бізнесу в Україні».

Учитель Фрей Л.В.

ІІІ місце – Цвіркун Поліна, 10-М кл. Відділення «Математика».
Тема наукової роботи «Дослідження деяких властивостей трикутника Рело за допомогою програми GeoGebra».

Учителі Макаренко В.В., Шемшур О.С.

ІІІ місце – Лучицька Анастасія, 9-А кл. Секція «Історичне краєзнавство». Тема наукової роботи «Жінки в історії Черкащини».

Учитель Фрей Л.В.

ІІІ місце – Менько Софія, 9-І кл. Секція «Історія України».
Тема наукової роботи « Жіноча освіта в Україні та роль жінки в її становленні».

Учитель Фрей Л.В.

ІІІ місце – Бєрдіна Аліна, 9-А кл. Секція «Історія України».
Теманаукової роботи «Українсько-польські взаємини: ретроспективи ймайбутнє».

Учитель Фрей Л.В.

Війна, що нас змінила

24 лютого виповнюється рік від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Рік, що поділив відлік часу на ДО і ПІСЛЯ. Рік без когось, але з надією, що обіймеш. Рік, кого вже ніколи не побачиш… Рік, коли ти МОЖЕШ. Рік дорослих дітей. Рік сліз різних на смак. Рік нації з великим серцем. За рік повномасштабного вторгнення український народ продемонстрував приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності перед ворогом. Відважний український народ ціною своїх життів боронить не лише себе, а й увесь світ.

Сьогодні в 1-11 класах нашої школи були проведені єдині тематичні години спілкування – «Війна, що нас змінила. Річниця незламності, боротьби та супротиву». Учні згадали хронологію військових подій, починаючи з 24 лютого, незламний дух українського народу, що проявляється у багатьох напрямках: на полі бою, у волонтерстві та єдності задля перемоги. Школярі переглянули підбірку фото та відеофактів сили та міцності українського народу, перевірили свої знання, дізнавшись, чи правдиві запропоновані твердження.

Разом ми сила! Слава Україні! До Перемоги!

 

Міжнародний день рідної мови

На ХХХ сесії ЮНЕСКО 21 лютого було проголошено Міжнародним днем рідної мови. Історія боротьби українського народу за рідну мову є нелегкою та кривавою. Однак рідна мова для нас є тим, що зігріває душу та серце.

Сьогодні учні1-4 класів під час годин спілкування "Я пишаюся рідною мовою" пригадали історію виникнення та розвиток рідної мови, а також провели дослідження "Моє багатство – рідна мова", мовознавчу вікторину "Як парость виноградної лози, плекайте мову…", фотоконкурс "Моя найулюбленіша книжка". Учні 6-х класів на перервах перевірили свої знання рідної мови, розшифрували прислів'я та "мудрі поради" (матеріали надано учителем української мови Литвиненко Л.М.), ознайомилися з цікавими фактами про українську мову (матеріали надано бібліотекарем школи Казмиренко А.М.). Доєдналися  до відзначення Дня рідної мови й класи, що навчаються дистанційно.

"Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави", – написав ще у 1527р. відомий литовський мовознавець Микалоюс Даукша. Тож давайте дбати про нашу українську рідну мову, бо вона душі основа!

 

Поширення педагогічного досвіду

16 лютого в нашій школі був  проведений  міський офлайн-семінар «Платформа "Classtime" як інноваційний освітній інструмент для використання на уроках» для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, який провела амбрасадор платформи Classtime Оксана Роєнко.

Учителі міста із зацікавленням сприйняли інформацію про навчальну платформу, уважно вислухали враження учнів 8-А, 7-Е, А класів від співпраці з учителем, зацікавилися новинками платформи та можливістю безкоштовного доступу до усіх функцій Classtime для українських учителів.

Найбільше схвальних відгуків отримала функція перевірки відкритих відповідей штучним інтелектом , безпечні контрольні онлайн- інтеграція з Safe Exam Browser, командні ігри.

Участь у фестивалі ” Чумацький Шлях”

Шленчак Катя, учениця 9 – Л класу, дистанційно брала участь у Всеукраїнському фестивалі "КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ" у номінації " Кобзарське та бандурне мистецтво" і посіла ІІІ місце. Бажаємо і надалі розвивати свій талант і перемагати!

Акція «Подаруй мені зиму»

У рамках акції «Подаруй мені зиму» наші школярі зібрали корм для вуличних тварин, які залишились без людської турботи у прифронтових зонах та на вулицях нашого міста під опікою , як правило, людей похилого віку. Сьогодні президенту Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» передали корм, що допоможе тваринам пережити зиму. Дякуємо усім класним колективам, які приєдналися до акції.

Наші цінності незламні!

 

День єднання

16 лютого відзначається День єднання. Це державне свято, що було встановлено у минулому році президентом України Володимиром Зеленським. Ідея Дня єднання – показати світу єдність українського народу на тлі військової загрози. Виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності та конкретних дій.

Тематичні години спілкування на тему «Ми разом – ми одна країна» були проведені у 1-11 класах. Учні 1-4 класів пригадали історію свята, взяли участь в інтерактивній вікторині «Ми – українці», склали прислів’я, намалювали листівки, долоньки єднання, а учні 9-х класів стали учасниками флешмобу «Вишиванка єднає серця патріотів».

Разом ми сила!

Слава Україні!

Викладання та навчання у важкі часи

Учителі нашої школи Кулик Оксана, Шелест Людмила, Кобзар Валентина, Ласкава Олеся, Боричок Наталія та Муксімова Олена взяли участь у курсі «Викладання та навчання у важкі часи», що проходив у польському місті Краків за підтримки “British Council”.

Упродовж трьох днів у дружньому колі з обіймами, сльозами та посмішками учителі обговорювали складні теми викладання в класі з переміщеними дітьми, ділилися своїми емоціями й досвідом щодо ефективної організації занять у складний воєнний час.

На думку учасників, цей курс дуже потрібний педагогам саме сьогодні, щоб допомогти собі та учням у формуванні стійкості до травми та нестабільності. Учасники дізналися, як створити безпечне, чутливе до травми освітнє середовище та  як керувати складною поведінкою.

Курс відбувся під керівництвом досвідчених фахівців Британської Ради, а також трьох експертів з Великої Британії, Румунії та України.

Звільнення від ДПА

До уваги учнів 4-х та 9-х класів та їх батьків! З метою збереження життя та здоров’я учнів в умовах воєнного стану, відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 набрав чинності наказ МОН України від 11 січня 2023 року №19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році». Відповідно даного наказу учні, які у 2022-2023 навчальному році завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 20 День безпечного Інтернету. День безпечного Інтернету запровадили для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. У цей день заходи проходять у всьому світі, наша школа не стала виключенням.

7 лютого молодші школярі подивилися цікаві відео про безпечне користування інтернетом, дізналися більше про інтернет-культуру, склали правила інтернет-спілкування, взяли участь у вікторині «Безпечний інтернет», у конкурсі малюнків. Педагог-організатор Косаренко Л.І. оформила тематичні виставки «Інтернет: приховані небезпеки», «Цікаві факти про Інтернет».

На уроках інформатики (учитель Семчак В.В.) з учнями 6-х класів проводилась бесіда про безпеку в Інтернеті, з метою ознайомлення здобувачів освіти з правилами поведінки школярі переглянули відео на соціальну тематику, дізналися про шкідливий вплив інформаційних технологій, пройшли тестування «Моя залежність від Інтернету». Для здобувачів освіти 8-А, 8-М класів класними керівниками ( Боричок Н.В., Ласкавою О.І.) у співпраці з вихованцями проведена тематична година спілкування «Неприємності в мережі Інтернет. Кібербулінг».

Разом з учителем інформатики  Шемшур О.С. школярі 8-х класів долучилися до обговорення питань безпеки в Інтернеті – комунікаційні ризики (кібербулінг та кібергрумінг), переглянули та обговорили відео про сексуальне насильство над дітьми. Десятикласники розглянули питання кібербезпеки, інформаційної війни та кібертероризму. Школярі вчилися відрізняти фейки від правди, виконали практичні завдання «Конфеденційність на практиці», «Спливаючі вікна, підроблені облікові записи та інші шахрайські дії», «Я не це маю на увазі!» посібника з безпеки дітей в Інтернеті «Обачність. Пильність. Захист. Доброзичливість. Сміливість». Учні 11-х класів взяли участь у вебквесті до Дня безпечного Інтернету.

Шемшур О.С., учитель інформатики, стала учасницею онлайн-марафону ДБІ 2023 в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.