До уваги здобувачів освіти та їніх батьків!

Фейкові повідомлення щодо мінування становлять небезпеку, порушують освітній процес, відволікають фахівців спецслужб від виконання важливої роботи, змушуючи кидати значні матеріальні та людські ресурси для перевірки інформації.

Нагадуємо про відповідальність за розповсюдження неправдивих повідомлень про підготовку вибуху, підпалу та інших дій. Відповідно до ст. 183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» КУпАП дорослим доведеться сплатити штраф, а якщо неповнолітнім виповнилось 16 років, на них чекає кримінальна відповідальність.

Так, Кримінальним кодексом України, а саме статтею 259 визначено, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років.

У випадку, коли об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури, будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади,
заклади охорони здоров’я, заклади освіти, або якщо це повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *